نایب‌رئیس کمیسیون فضای کسب و کار اتاق تهران در گفتگو با "رویکرد" مطرح کرد:
آزادسازی اقتصادی و ایجاد فضای رقابتی،اولویت اقتصاد کشور
ایجاد فضای رقابتی ،اولویت اقتصاد کشور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۸
 
قوانین پیچیده و غیرکاربردی دولت برای اقتصاد باید حذف شود و اقتصاد با توجه به نگاه اقتصادی و در فضای دموکراسی و آزاد به فعالیت بپردازد در این شرایط بخش خصوصی نیز بهتر و موفق تر به فعالیت می پردازد و گسترش می یابد.
آزادسازی اقتصادی و ایجاد فضای رقابتی،اولویت اقتصاد کشور
علی نقیب، نایب‌رئیس کمیسیون فضای کسب و کار اتاق تهران در گفتگو با "رویکرد" درباره عملکرد اقتصادی دولت یازدهم گفت: دولت امروز با کسری بودجه مواجه است و هر دولتی که بر روی کار می آید فقط به فکر جبران کسری بودجه به هر طریقی می باشد و به رونق و معضلات اقتصادی توجهی نمی کند.

وی افزود: دولت باید در یک برنامه بلندمدت فضای رکودی اقتصاد را از بین ببرد و در برنامه ریزی هایش آینده نگر باشد نه اینکه تنها به فکر منفعت خود بوده و منافع مردم را در نظر نگیرد.

این کارشناس اقتصادی بیان داشت: از مهمترین مواردی که باعث عقب ماندگی اقتصادی در کشور می شود این است که باید قوانین دست و پاگیر و مواردی که باعث عدم پیشرفت کشور در بخش های مختلف از جمله اقتصادی می شود را از بین برد و با نگاه کارشناسانه و تخصصی به اصلاح قوانین غیرکاربردی پرداخت.

نقیب تصریح کرد: مهمترین اقدامی که می بایست در این شرایط انجام داد آزادسازی اقتصادی و ایجاد فضای رقابتی و پایدار در بازار می باشد، بدین معنی که قوانین پیچیده و غیرکاربردی دولت برای اقتصاد باید حذف شود و اقتصاد با توجه به نگاه اقتصادی و در فضای دموکراسی و آزاد به فعالیت بپردازد در این شرایط بخش خصوصی نیز بهتر و موفق تر به فعالیت می پردازد و گسترش می یابد.

وی در پایان در خصوص اقدام دولت یازدهم در فرصت باقی مانده عنوان داشت: دولت یازدهم در فرصت باقی مانده نمی تواند کار بنیادی خاصی انجام دهد بلکه باید اکنون مرهمی بر برخی مشکلات اقتصادی بگذارد، به عنوان مثال فضای کسب و کار را تا حد توان بهبود دهد و از کارآفرینان و نوآوری در فضای کسب و کار حمایت کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 84669
 


 
قیمت ارز
قیمت خودرو
قیمت طلا