رویترز اعلام کرد:
استراتژی بلندمدت اوپک تصویب شد
قیمت نفت بالا رفت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۹
 
سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام روز گذشته، استراتژی بلند مدت این سازمان را تصویب کرد و این بدان معناست که این سازمان به نقش خود در مدیریت بازار بازگشته و در پیش‌بینی تغییرات بازار فعال‌تر شده است.
استراتژی بلندمدت اوپک تصویب شد
به گزارش گروه اقتصادبین الملل " رویکرد " به نقل از رویترز، قیمت نفت در ساعات اولیه مبادلات آسیایی از کمترین رقم یک ماه گذشته که روز گذشته رقم خورد، بالاتر رفت.


پس از اینکه اوپک بر سر استراتژی بلندمدت توافق کرد که نشانه‌ای از اجماع در این کارتل نفتی در مورد مدیریت تولید محسوب می‌شود، قیمت نفت افزایش یافت اما افزایش‌ها به علت بروز نشانه‌هایی در مورد ثبت رکورد تولید از سوی این گروه محدود بود.


بازار روز گذشته با قیمت ۴۸.۶۱ دلار برای نفت برنت و ۴۶.۸۶ دلار برای نفت خام آمریکا بسته شد. نفت خام آمریکا روز گذشته نزدیک به ۴ درصد و نفت برنت نزدیک به حدود ۳ درصد افت قیمت داشتند.


هر بشکه نفت برنت با ۴۴ سنت افزایش ۴۹.۰۵ دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با ۳۰ سنت افزایش ۴۷.۱۶ دلار به ازای هر بشکه معامله شد.


سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام روز گذشته، سندی را تصویب کرد که شامل طرح کلی استراتژی بلند مدت این سازمان است و این بدان معناست که این سازمان به نقش خود در مدیریت بازار بازگشته و در پیش‌بینی تغییرات بازار فعال‌تر شده است.


نمایندگان اوپک در روز جمعه با یکدیگر و همتایان غیراوپکی خود در روز شنبه ملاقات کردند اما به هیچ شروط خاصی دست نیافتند.


 قیمت نفت از زمانی‌که اوپک در ۲۷ سپتامبر اعلام کرد که تولید خود را کاهش می‌دهد ۱۳ درصد افزایش یافته است. اعضای این کارتل نفتی در ماه نوامبر این توافق را نهایی می‌کنند.


بانک گلمدن ساکز معتقد است که «نبود پیشرفت در اجرای سهمیه تولید و افزایش اختلافات تولیدکنندگان این سازمان احتمال رسیدن به توافق در ۳۰ نوامبر را کم کرده است.»


بر اساس بررسی‌های رویترز، تولید نفت اوپک در ماه اکتبر به ۳۳.۸۲ میلیون بشکه در روز افزایش یافته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 84413
 


 
قیمت ارز
قیمت خودرو
قیمت طلا