نیروهای عراقی راه ارتباطی موصل – بغداد – حمام العلیل را آزاد کردند
نیروهای عراقی راه موصل–بغداد راآزادکردند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۵
 
ستاد عملیات مشترک نیروهای عراقی روز سه شنبه اعلام کرد، این نیروها راه ارتباطی موصل- بغداد - شهرک حمام العلیل را آزاد کردند.
نیروهای عراقی راه ارتباطی موصل – بغداد – حمام العلیل را آزاد کردند
به گزارش " رویکرد " به نقل از پایگاه مرکزی خبر عراق، «یحیی رسول» سخنگوی ستاد عملیات مشترک نیروهای عراقی افزود: نیروهای عراقی به سرعت در همه محورهای عملیاتی در حال پیشروی هستند.
در همین حال نیروهای عراقی در محور شمالی منطقه الشلالات و در شرق موصل منطقه گوگجلی و السماح در محور شرقی را آزاد کردند.
در محور غربی نیز نیروهای الحشد الشعبی روستاهای الخوین، ابوحجیره، خویتله، خربه الیزیدی و صهیل عباس را آزاد کردند که با آزادسازی این پنج روستا، نیروهای الحشد الشعبی تا کنون ۵۹۰ کیلومتر مربع از محور غربی موصل را آزاد کردند.
نیروهای عراقی پیشتر نیز ساختمان تلویزیون شهر موصل را که در بخش شرقی شهر موصل واقع است آزاد کنند.
نیروهای عراقی از روز گذشته (دوشنبه) عملیات خود را در داخل شهر موصل آغاز کرده و در ابتدا وارد منطقه 'الکرامه' این شهر شدند.
خبرهای رسیده نیز از موصل حاکی از ادامه درگیری های شدید میان نیروهای دولتی و باقی مانده تروریست ها در این شهر است. این درگیری ها در برخی نقاط شهر به صورت خانه به خانه ادامه دارد.
عملیات آزادسازی موصل از دوشنبه ۲۶ مهرماه با دستور 'حیدر العبادی' توسط نیروهای عراقی آغاز شده است.
حرکت رو به جلوی نیروهای عراقی در محورهای مختلف اطراف موصل همزمان با ورود تشکیلات بسیج مردمی (الحشد الشعبی) در بامداد یکشنبه، سرعت و شتاب بیشتری گرفته است.
ده ها هزار نیروی امنیتی در بزرگترین عملیات نظامی این کشور نبرد آزادسازی موصل را از سه جبهه شمالی، شرقی و جنوبی از ۲۶ مهرماه آغاز کرده اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 84427
مرجع : ایرنا
 


 
قیمت ارز
قیمت خودرو
قیمت طلا