معاون گردشگری خبر داد:
تعرفه های جدید استانداردسازی تاسیسات گردشگری ابلاغ شد
ابلاغ تعرفه استانداردسازی تاسیسات گردشگری
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۳
 
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: «مقررات نحوه تعیین تعرفه های ارزیابی کیفیت خدمات تاسیسات گردشگری» در راستای حمایت از بخش خصوصی و نهادینه سازی فرآیند استانداردسازی در تاسیسات گردشگری با رویکرد کاهش هزینه های مربوطه ابلاغ شد.
تعرفه های جدید استانداردسازی تاسیسات گردشگری ابلاغ شد
به گزارش " رویکرد " به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مرتضی رحمانی موحد، با بیان این خبر گفت: با استناد به ماده یازده آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر آنها مصوب سال گذشته در هیات وزیران و شیوه نامه درجه بندی تاسیسات گردشگری «مقررات نحوه تعیین تعرفه های ارزیابی کیفیت خدمات تاسیسات گردشگری» از سوی معاونت گردشگری ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه مقررات جدید با رویکرد رعایت کامل حقوق صاحبان تأسیسات گردشگری، منطقی شدن هزینه های اجرایی طرح تطبیق و حمایت از بخش خصوصی مورد اصلاح و بازبینی اساسی قرار گرفته است؛ افزود: از عمده ترین وجوه تمایز مقررات اصلاحی جدید می توان به شفاف سازی فرآیندهای ارزیابی و تعاملات مالی موجود میان عوامل اجرایی طرح و تأسیسات گردشگری، استفاده از الگوها و شاخص های علمی و حرفه ای متقن و موفق در تعیین و محاسبه هزینه های ارزیابی تأسیسات گردشگری و نیز تعدیل قابل توجه هزینه های ارزیابی به کمتر از یک پنجم تعرفه قبلی و حداکثر تا سقف ۸ میلیون تومان، اشاره نمود.

معاون گردشگری با اشاره به اینکه مطابق ضوابط قبلی، تأسیسات گردشگری مکلف بودند پس از سه سال برای تمدید گواهینامه استاندارد صادره، مجدداً همان تعرفه های قبلی را پرداخت نمایند؛ خاطرنشان کرد: در مجموعه حاضر اولاً بازه زمانی از سه سال به ۵ سال یکبار تغییر و ثانیا بر اساس ضوابط و چک لیست های جدید و به روز شده از سوی سازمان انجام خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: به منظور اطمینان از حفظ شرایط و استانداردهای کیفی و برای تمدید پروانه پس از سه سال، ارزیابی پیگیرانه با هزینه ای معادل یک چهارم هزینه ارزیابی اولیه (حداکثر تا سقف ۲ میلیون تومان) در سال سوم پیش بینی شده است.

این مقام مسئول در پایان اظهار کرد: انتظار می رود شفافیت ایجاد شده در فرآیند کار، منطقی و قابل توجیه شدن هزینه های طرح تطبیق، استقبال بیش از پیش تأسیسات گردشگری از روند اجرای طرح تطبیق را به دنبال داشته باشد.

گفتنی است طبق مقررات ابلاغ شده نظارت بر حسن اجرای مفاد دستورالعمل بر عهده ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استانی است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 84624
 


 
قیمت ارز
قیمت خودرو
قیمت طلا