مدیرعامل بانک صنعت و معدن با استاندار یزد دیدار کرد
دیدارمدیرعامل بانک صنعت و معدن با استانداریزد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۵
 
علی اشرف افخمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانك صنعت و معدن در سفر به یزد صبح امروز با استاندار یزد دیدار و گفتگو كرد.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن با استاندار یزد دیدار کرد
به گزارش " رویکرد " در دیدار یاد شده افخمی با اشاره به نقش بانك صنعت و معدن در تامین مالی طرح های زیربنایی كشور گفت: این بانك طی دو سال مبلغ ۱۱ میلیارد دلار برای طرح های فولاد، پتروشیمی ، نیروگاه ، قطار و...تامین مالی كرده است.
وی در مقایسه سرمایه بانك صنعت و معدن با با بانك های توسعه ای منطقه بیان داشت: سرمایه بانك توسعه ای كویت به ۱۴ میلیارد دلار بالغ می شود در حالی كه سرمایه این بانك از ۷۰۰ میلیون دلار فراتر نمی رود.
افخمی تصریح كرد : مدیرعامل بانك توسعه ای چین در دیداری كه داشتیم سرمایه آن بانك را یكهزار و ۹۴۰ میلیارد دلار عنوان كردكه این امر نشان دهنده اهمیت بانك های توسعه ای و لزوم سرمایه كافی آنها برای تامین مالی طرح های صنعتی است.
وی ضمن بیان این كه حدود ۹ درصد از ظرفیت ۷۰ هزار مگاواتی نیروگاه های كشور توسط بانك صنعت و معدن تامین مالی شده است از تامین مالی ۳۶۰ میلیون دلاری ۳ طرح آب شیرین كن ، با ظرفیت هریك ، ۱۰۰ هزار متر مكعب خبر داد.
مدیرعامل بانك صنعت و معدن گفت: در حال حاضر ارتباط كارگزاری این بانك با ۶۰ بانك و موسسه مالی برقرار است و گشایش ال -سی انجام می گیرد.
افخمی افزود: پس از اجرایی شدن برجام مبلغ ۶ میلیارد یورو جابجایی پول انجام گرفته است كه بابت جابجایی آن در زمان تحریم ۱۰ درصد ، یعنی ۶۰۰ میلیون یورو دریافت می شد ، این رقم در حال حاضر به نیم درصد ، یعنی ۳۰ میلیون یورو كاهش یافته است.
وی گفت : قطعا درآینده در زمینه گشایش اعتبار، سرمایه گذاری و خط اعتباری از بانك های مطرح جهانی در اروپا و آسیا منتظر اتفاقات مهمی هستیم.
قرار است مدیرعامل بانك صنعت و معدن در ادامه سفر یك روزه خود به یزد ضمن بازدید از برخی طرح های صنعتی با تولید كنندگان و صنعتگران این استان دیدار كند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 84691
 


 
قیمت ارز
قیمت خودرو
قیمت طلا