امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه علمی کاربردی لرستان و آموزش و پرورش
همکاری دانشگاه کاربردی لرستان وآموزش وپرورش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۱
 
در جلسه ای با حضور رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی لرستان و مدیر کل آموزش و پرورش استان، تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علمی کاربردی لرستان و آموزش و پرورش امضا شد.
امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه علمی کاربردی لرستان و آموزش و پرورش
به گزارش " رویکرد " به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، در جلسه ای که با حضور دکتر سعید محمدزاده رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی لرستان و دکتر گودرز کریمی‌فر مدیرکل آموزش و پرورش استان، در محل اداره‌کل آموزش و پرورش استان برگزارشد، تفاهم نامه همکاری با هدف ایجاد تعامل و استفاده از ظرفیت‌های متقابل برای ایجاد رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و انجام پژوهش‌های مشترک علمی بین دانشگاه علمی کاربردی لرستان و آموزش و پرورش امضا شد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی واحد استانی لرستان با تأکید بر اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی بزرگ‌ترین دانشگاه نظام مهارتی کشور است که رسالت آن تامین نیروی انسانی مورد نیاز بازار کار می‌باشد گفت: تعداد دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان ۱۵هزار دانشجو است که در چهار گروه کشاورزی، فرهنگ و هنر، صنعت و خدمات اجتماعی و در۳۲ مرکز آموزشی تحصیل می‌کنند.

وی افزود: ۷۰درصد آموزش‌های ارائه شده در این دانشگاه به‌صورت عملی و۳۰درصد نیز به‌صورت نظری تدریس ارائه می‌شود.

دکتر محمدزاده بیان کرد: با توجه به مهارت‌آموزی دانش‌آموختگان این دانشگاه در رشته‌های مهارتی، امکان اشتغال آنها به نسبت فارغ التحصیلان سایر دانشگاه‌ها بیشتر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان نیز در این جلسه با بیان اینکه توسعه و کیفیت‌بخشی به رشته‌های فنی حرفه‌ای و کار دانش یکی از سیاست های آموزش و پرورش است، گفت : بر اساس تفاهم نامه منعقد شده ، سهم استان‌ها برای هدایت دانش‌آموزان به شاخه‌های فنی‌حرفه ای و کاردانش کاملاً مشخص شده است.

دکترکریمی فر توسعه متوازن هدایت تحصیلی را یکی از راهبردهای دستگاه تعلیم و تربیت برشمرد و عنوان کرد: از ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی می‌توان در کیفیت‌بخشی به رشته ها در زمینه کارآفرینی و مهارت آموزی دانش آموزان استفاده کرد.

وی به کمبود تجهیزات فنی و اعتبارات مالی آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش بخشی از خدمات را از طریق خرید خدمات آموزشی تامین می کند و دانشگاه جامع علمی کاربردی هم با توجه به اولویت مهارت آموزی و آموزش های عملی می تواند در این زمینه تاثیر گذار باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان تشکیل کارگروههای تخصصی و پیگیری مصوبات کارگروهها را اقدامی موثر در کاربردی کردن و عملیاتی کردن مصوبات عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش از تعامل با سایر دستگاهها استقبال کرده و آن‌را عاملی مهم در پیشبرد اهداف خود می‌داند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 84757
 


 
قیمت ارز
قیمت خودرو
قیمت طلا